• dvojice mostů přes Rožanský potok

  soubordvojice mostů přes Rožanský potok

  Šluknov, Rožany

  katalogové číslo: 1000120070
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 101263

  Kamenné klenuté mostky vybudované na Rožanském potoce zabezpečují spojení levého břehu potoka s průjezdní komunikací Šluknov – Rožany. Jsou příkladem vývoje drobnějších technických staveb regionu.

 • most dvouobloukový

  objektmost dvouobloukový

  Šluknov, Rožany

  katalogové číslo: 1000120070_0002
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 101263

  Dvouobloukový most se středním pilířem a s ledolamem na jižní straně je vyzděn z částečně opracovaných pískovcových kvádrů a byl pravděpodobně vybudován před pol. 18. stol. v souvislosti se stavbou mlýna.

 • most jednoobloukový

  objektmost jednoobloukový

  Šluknov, Rožany

  katalogové číslo: 1000120070_0001
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 101263

  Jednoobloukový mostek byl vybudován kolem roku 1852. Jeho vznik souvisí s vytýčením cesty vedoucí okolo Rožanského potoka. Most je vyzděn z hrubě opracovaných pískovcových kvádrů. Po obou stranách mostovky je mladší kovové zábradlí.

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.