• pivovar

  objektpivovar

  Velké Němčice, Velké Němčice, Městečko č.p. 25

  katalogové číslo: 1999993877
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 101852

  Objekt pivovaru, přestavěný na začátku 18. st. do podoby dvoupatrového křídla se sýpkou a obytným objektem, poprvé zmíněn v roce 1578. Jedná se o památkově hodnotný objekt s dochovanou původní pozdně renesanční dispozicí, tvořící nedílnou součást areálu.

 • vodní mlýn

  objektvodní mlýn

  Velké Němčice, Velké Němčice

  katalogové číslo: 1999993876
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 101852

  Objekt bývalého vrchnostenského mlýna středověkého založení v mapách SK zachycen mlýn o devíti složeních. Chráněna pouze stavebně starší část na pravé straně zaniklého náhonu.

 • zámek

  objektzámek

  Velké Němčice, Velké Němčice, Městečko č.p. 29

  katalogové číslo: 1193420330
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 101852

  Dochované reziduum původně rozlehlého areálu panského sídla vybudovaného raně barokní přestavbou pozdně gotické tvrze. Komplex v původním rozsahu s hospodářským zázemím, parkem a kaplí zanikl, dosud existující stavby jsou ale stále dokladem jeho významu

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.