• jubilejní brána

  objektjubilejní brána

  Plzeň, Východní Předměstí, U Prazdroje

  katalogové číslo: 1298090470_0001
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 103187

  Nejznámější identifikační prvky areálu někdejšího Měšťanského pivovaru v Plzni, již před 1. sv. válkou se staly nezaměnitelnými symboly plzeňského piva.

 • pivovar Plzeňský Prazdroj

  areálpivovar Plzeňský Prazdroj

  Plzeň, Východní Předměstí, U Prazdroje

  katalogové číslo: 1298090470
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 103187

  Obě předmětné stavby jsou nejznámějšími identifikačními prvky areálu někdejšího Měšťanského pivovaru v Plzni, již před 1. sv. válkou se staly nezaměnitelnými symboly plzeňského piva. Vodárenská věž je ojedinělá svým technickým řešením.

 • vodárenská věž

  objektvodárenská věž

  Plzeň, Východní Předměstí, č.p. 2505

  katalogové číslo: 1298090470_0002
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 103187

  Nejznámější identifikační prvky areálu někdejšího Měšťanského pivovaru v Plzni, již před 1. sv. válkou se staly nezaměnitelnými symboly plzeňského piva. Vodárenská věž je ojedinělá svým technickým řešením.

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.