• dlážděná cesta

  objektdlážděná cesta

  Jestřebí, Pavlovice

  katalogové číslo: 470439453_1
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 103981

  Barokní dlážděná cesta měřící přibližně půl kilometru vede malebným údolím pískovcových skal. Úprava cesty s odvodňovacími kanály, patníky atd. je zajímavou a ojedinělou technickou památkou.

 • dlážděná cesta se studánkou

  areáldlážděná cesta se studánkou

  Jestřebí, Pavlovice

  katalogové číslo: 1470439453
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 103981

  Dlážděná cesta spojuje střed obce Pavlovice ležící ve vyšší poloze „náhorní planiny“ se studánkou umístěnou v údolí Švábského potoka, která se nachází v Popelově. Kromě zásobování vodou, se jednalo o hlavní komunikaci vedoucí do obce.

 • trojice skalních výklenků

  objekttrojice skalních výklenků

  Jestřebí, Pavlovice

  katalogové číslo: 470439453_2
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 103981

  Trojice sklaních výklenků se nachází přibližně ve spodní třetině cesty, po pravé straně směrem dolů. Dva znich nesly pravděpodobně svaté obrázky, třetí je vyplněn nápisem s iniciálami a vročením 1868.

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.