• márnice

  objektmárnice

  Pohled, Pohled

  katalogové číslo: 1672673870_0002
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104013

  Budova márnice přiléhá k ohradní zdi v jihozápadním rohu areálu hřbitova. Jedná se drobnou stavbu obdélného půdorysu krytou sedlovou střechou s plechovou krytinou. Jihozápadní štítové průčelí je prolomené dvojicí hrotitě zaklenutých oken.

 • ohradní zeď s bránou

  objektohradní zeď s bránou

  Pohled, Pohled

  katalogové číslo: 1672673870_0003
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104013

  Původní ohradní zeď rozšířená a doplněná novodobými částmi uzavírá celou pravidelně obdélníkovou plochu areálu hřbitova s pohřební kaplí Panny Marie. Na jižní straně je zeď prolomena pilířovou bránou. V jihovýchodním rohu se nachází budova márnice.

 • pohřební kaple Panny Marie

  objektpohřební kaple Panny Marie

  Pohled, Pohled

  katalogové číslo: 1672673870_0001
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104013

  Výrazně situovaná obdélná empírová pohřební kaple Panny Marie s hrobkou rodiny Sylva Taroucca-Unwerth je situována uprostřed hřbitova. Patrová stavba s dvouramenným předsazeným schodištěm je členěna pilastry. Průčelí je završeno trojúhelníkovým štítem.

 • pohřební kaple Panny Marie s ohradní zdí hřbitova a márnicí

  areálpohřební kaple Panny Marie s ohradní zdí hřbitova a márnicí

  Pohled, Pohled

  katalogové číslo: 1672673870
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104013

  Kompaktně dochovaný hřbitovní areál, kterému dominuje empírová pohřební kaple rodiny Silva-Tarouca-Unwerth, byl založen v r. 1818 na exponovaném místě při vjezdu do obce. Slohově čistá kaple Panny Marie s hrobkou v přízemí pochází ze 40. let 19. století.

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.