• kaplička Panny Marie Bolestné

  objektkaplička Panny Marie Bolestné

  Zvěrkovice, Zvěrkovice

  katalogové číslo: 1996311193_0004
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104951

  Zděná kaplička obdélného půdorysu z počátku 19. století je situována v poli SZ od obce. Kaple vymykající se ze souboru svou velikostí je prolomena segmentově zaklenutým vstupem a kryta torzální sedlovou střechou. V interiéru se nachází malba Piety.

 • kaplička sv. Anny

  objektkaplička sv. Anny

  Zvěrkovice, Zvěrkovice

  katalogové číslo: 1996311193_0002
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104951

  Drobná volně stojící barokní kaplička obdélného půdorysu je situována u polní cesty severozápadně od obce. Průčelí kapličky je prolomeno hlubokou segmentově zaklenutou nikou s malbou sv. Anny na plechu. Plochá římsa nese sedlovou stříšku.

 • kaplička sv. Antonína Paduánského

  objektkaplička sv. Antonína Paduánského

  Zvěrkovice, Zvěrkovice

  katalogové číslo: 1996311193_0003
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104951

  Drobná barokní kaplička obdélného půdorysu je významný solitér stojící v polích severozápadně od obce. Hladké průčelí kapličky prolamuje segmentově zaklenutá hluboká nika s malbou sv. Antonína Paduánského na plechu. Plochá římsa nese sedlovou stříšku.

 • kaplička sv. Františka z Assisi

  objektkaplička sv. Františka z Assisi

  Zvěrkovice, Zvěrkovice

  katalogové číslo: 1996311193_0001
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104951

  Drobná volně stojící barokní kaplička obdélného půdorysu je situována u polní cesty severně od obce. V průčelí je prolomena segmentově zaklenutá nika s malbou sv. Františka z Assisi na plechu. Plochá římsa nese sedlovou stříšku s trojúhelným štítem.

 • soubor čtyř kapliček

  souborsoubor čtyř kapliček

  Zvěrkovice, Zvěrkovice

  katalogové číslo: 1996311193
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 104951

  Hodnotný soubor čtyř barokních výklenkových kapliček postavených na přelomu 18. a 19. století ve volné krajině kolem Zvěrkovic. Jednotlivé kapličky jsou zasvěcené sv. Františkovi z Assisi, sv. Anně, sv. Antonínu Paduánskému a Bolestné Panně Marii.

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.