• areál domu

  areálareál domu

  Světlá pod Ještědem, Světlá pod Ještědem, č.p. 2

  katalogové číslo: 1999992238
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 105986

  Areál domu čp. 2 se nachází ve střední části vsi. Kontinuita zástavby místa sahá před rok 1752. Obytný patrový a částečně roubený dům byl v minulosti upraven pro hostinské a společenské účely. Areál usedlosti doplňuje stodola s chlévy.

 • stodola

  objektstodola

  Světlá pod Ještědem, Světlá pod Ještědem

  katalogové číslo: 1999992238_0002
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 105986

  Stodola je umístěna západně od obytného domu. Prudký sklon svahu umožnil vložení chléva v suterénních prostorech. Na stodolu přiléhá zděná provozní část a bedněné kůlny.

 • venkovský dům

  objektvenkovský dům

  Světlá pod Ještědem, Světlá pod Ještědem, č.p. 2

  katalogové číslo: 1999992238_0001
  památková ochrana: KP
  číslo ÚSKP: 105986

  Obytný dům byl historicky upraven pro hostinský provoz. Jde o patrový, podsklepený objekt situovaný na obdélném půdorysu, rozšířeném o kolmou přístavbu společenského sálu přiléhající k jižnímu štítovému průčelí. Vstupní západní průčelí se obrací do neuza

Výčet objektů ve formě náhledové fotografie a základních údajů (název, katalogové/rejstříkové číslo, památková ochrana), někdy (dle stupně naplnění dat) i dalších údajů o objektu (anotace, sloh apod.) Proklikem se dostanete do detailu objektu/památky se všemi dostupnými popisnými údaji, přesnými údaji o památkové ochraně, dostupných souvisejících dokumentech, uložených v systému (jsou postupně doplňovány), které si můžete prohlédnout a odkazu do mapy.